פעילויות במרכז מורשת בגין

כאן תוכלו למצוא מגוון פעילויות חינוכיות, סדנאות, סיורים ופעילויות מקוונות

מוזיאון מנחם בגין 
משך הפעילות כשעה וחצי | ניתן לשלב עם פעילויות נוספות.
מוזיאון אורקולי מרגש המפגיש את המבקרים עם אחד המנהיגים הבולטים בהיסטוריה של המדינה, מנחם בגין, ומספר את סיפור חייו המרתק. 
המבקרים יצאו למסע בזמן מילדותו באירופה, דרך הפיקוד על האצ"ל, תקופתו באופוזיציה ועד לכהונתו כראש ממשלה. 
במהלך הסיור המבקרים יכירו את ערכיו והשקפת עולמו של מנחם בגין, ויפגשו עם רגעים דרמטיים ומרגשים בהיסטוריה של מדינת ישראל.

תיבות בריחה
משך הפעילות כשעה וחצי | ניתן לשלב עם פעילויות נוספות.
פעילות חווייתית בנושא מחתרת האצ"ל. בפעילות המשתתפים יידרשו לעבוד בעבודת צוות ולחשוב מחוץ לקופסה על מנת לפצח את החידות ולגלות את האוצר האבוד. התיבה מותאמת לקבוצה של עד שמונה משתתפים (ניתן לקיים את הפעילות כתחרות בין קבוצות)

 

סיורים ירושלמיים
משך הפעילות כשעתיים | ניתן לשלב עם פעילויות נוספות.
סיורים רגליים ברחבי ירושלים המשתנים מידי חודש ומותאמים לתקופה, הסיורים מספרים את סיפורה ההיסטורי של העיר ומפגישים את המשתתפים עם סוגיות רלוונטיות ותכנים שונים ומגוונים. הסיורים מועברים ע"י מורי דרך מנוסים. 
עקבו אחרינו באתר ובפרסומים השונים.

פרויקט בר/בת מצווה
תכנית ייחודית לחגיגת בר/בת מצווה.
הדרכת ילד/ת בר/בת המצווה במוזיאון בגין והכנה מוקדמת להדרכתו את האורחים במוזיאון בגין, מוזיאון אורקולי חוויתי העוסק בקורות חייו של מנחם בגין וברגעים משמעותיים בהיסטוריה של מדינת ישראל.
ההכנה כוללת היכרות מעמיקה עם דמותו של מנחם בגין ונותנת כלים לעמידה מול קהל ומתודות בהדרכה. כמו כן, יוכלו הילדים להדריך בתצפית לעבר ירושלים ההיסטורית ובסיור מרשים במערכת קברים ארכיאולוגית מימי בית
ראשון.

התוכנית כוללת שני מפגשי הכנה, במפגש הראשון יכירו את חייו של מנחם בגין ואת האירועים המרכזיים שהיו בתקופתו ע"י סיור מודרך במוזיאון בגין, ויעברו סדנה העוסקת במתודיקה בהדרכה ובעמידה
נכונה מול קהל. ילד/ת הבר/בת מצווה יקבל/תקבל חוברת הסבר והכנה לקראת הפגש השני.
במפגש השני נעבוד עם ילד/ת הבר/בת מצווה על ההדרכה האישית שלהם לקראת האירוע, הם התנסו בהעברת התוכן עם צוות מרכז בגין ויקבלו טיפים והכוונה לקראת האירוע.

*ניתן לשלב עם
אירוע במסעדה הפועלת במקום.
יש לפנות ישירות למסעדת טרסה, טל': 02-6719796

דרך בגין – מוזיאון בגין הנודד
משך הפעילות כשעה וחצי.
חוויה חדשנית ואינטראקטיבית ראשונה מסוגה בישראל הנודדת ברחב הארץ. בפעילות המבקרים יכירו באמצעות סרטונים וחידות המוצגים על שלושה מסכי ענק את מנחם בגין ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל ואת הערכים שלאורם פעל, יבקרו במשרד ראש הממשלה שנבנה במיוחד כדי לספר על הדילמות, על ההיסטוריה ועל מה באמת דרוש למנהיג אמיתי.
המוזיאון נודד בין ערים שונות ברחבי הארץ, כאשר בכל עיר מבלה מספר חודשים.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו>>