מרכז מורשת מנחם בגין מעניק מדי שנה את פרס בגין כאות הוקרה למעשה יוצא דופן למען עם ישראל ומדינת ישראל. 

אותות הוקרה ע"ש מנחם בגין לשנת תשע"ח הוענקו למר יגאל כהן אורגד ולמר מלקולם הונליין.

הנהלת מרכז מורשת מנחם בגין מינתה ועדה ציבורית לחלוקת הפרס, בראשות השר לשעבר מר משה נסים.

ועדת הפרס

מר משה נסים – יו"ר הוועדה

גב' מרים תעסה-גלזר

מר גרשון סתיו

גב' רחל קרמרמן-מרידור

ד"ר עוזי לנדאו 

פרופ' אודי לבל

גב' מרים פיירברג-איכר

מקבלי הפרס בשנים קודמות

תשע"ח – 2017
זוכי אותות הוקרה לשנת תשע"ח:
מר יגאל כהן אורגד, עבור תרומתו לחיזוק ארץ ישראל באמצעות הקמת אוניברסיטת אריאל בלב השומרון
מר מלקולם הונליין, עבור תרומתו רבת השנים לעם היהודי ולמדינת ישראל

תשע"ז – 2016
פרויקט תגלית – ארגון ומיזם ציוני, המשותף לממשלת ישראל והסוכנות היהודית, הוקם בשנת 1999 במטרה להילחם בתופעת ההתבוללות של הדור הצעיר היהודי בתפוצות וכדי לחזק את הקשר שבין צעירי התפוצות לישראל. 

תשע"ו – 2015
פרויקט מסע – עבור פעילותם לחיזוק זהותם היהודית, מעורבותם ופעילותם של צעירים יהודים בעולם, בחברה ובתרבות הישראלית והדגשת חשיבותה של ישראל כמרכז יהודי תרבותי עולמי.

תשע"ה – 2014
העמותה לזכר שלושת הנערים – משפחות יפרח, פרנקל ושער, על היותן סמל לעמידה ולכידות לאומית אשר חיזקו את רוח העם בשעת משבר

תשע"ד – 2013
ארגון NGO Monitor – ארגון המוביל בחזית המאבק כנגד המאמץ הבינלאומי לקעקע את מעמדה של ישראל. הפרס הוענק עבור פעילותו החשובה של ניפוץ השקרים והפצת האמת אודות ישראל בעולם.

תשע"ג – 2012
מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות – ארגון המאגד בתוכו עשרות גרעינים של משפחות וצעירים, דתיים וחילונים, אשר הקימו גרעינים קהילתיים וחברתיים באזורים מוחלשים על מנת להעצימם מבפנים.

תשע"ב – 2011
ארגון השומר החדש: עבור פעילותו הציונית לשמירה על אדמות המדינה וביטחון אזרחיה ועל היותו מודל מוביל לערבות הדדית ולאומץ אזרחי בחברה הישראלית.

תשע"א – 2010
שייטת 13: עבור פעילות היחידה למען ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה.

תש"ע – 2009
ארגון רבני צה"ר. עבור פעילותם הענפה לטיפוח הזהות היהודית של מדינת ישראל, מתוך הידברות וחיפוש אחר מרכיבי זהות משותפים.

תשס"ט – 2008
פרופ' ראובן אור מהמרכז הרפואי אוניברסיטאי הדסה עין כרם. הפרס הוענק לפרופ' אור בהוקרה על פעילותו הרפואית והמחקרית הענפה ועל הקמת שני פרויקטים לאומיים חשובים ומצילי חיים: מאגר תורמי מח עצם ובנק דם חבל הטבור הציבורי, לאומי.

תשס"ח – 2007
המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, המכינה הקדם צבאית הראשונה שהוקמה במדינת ישראל והגדולה שבמכינות הקדם צבאיות. המכינה נמצאה ראויה לפרס בזכות העמדת דור של תלמידים הפועלים באמונה ומסירות למען עם ישראל והגנת ארץ ישראל תוך שרות צבאי מלא ומשמעותי.

תשס"ז – 2006
תושבי שדרות על עמידתם האיתנה במשך כמעט שש שנים בירי בלתי פוסק של טילים הנורים על ידי ארגוני הטרור הפלשתינאים מרצועת עזה. שדרות ותושביה הפכו לסמל של עמידה איתנה בפני התקפות המחבלים המאפיינת את עם ישראל מאז תקומתו. בעמידתם זו הם מהווים דוגמא ומופת לנחישות ולאחיזה איתנה בארץ ישראל.

תשס"ו – 2005
הרב אברהם אלימלך פירר מקים ארגון "עזרה למרפא". הפרס הוענק לרב פירר אשר מעניק יעוץ רפואי לכל הפונים אליו, ואשר ייסד את ארגון "עזרה למרפא" המפעיל מגוון שירותים לרווחת החולים ובני משפחותיהם וכל זאת ללא תמורה.

תשס"ה – 2004
ארגון נפש בנפש הפרס הוענק לארגון, אשר מעודד עליה מצפון אמריקה ומסייע לקליטתם המהירה של העולים בארץ. הארגון הגדיל באופן משמעותי את מספר העולים לישראל מצפון אמריקה ובכך מגשים בפועל את חזונו של מנחם בגין בדבר שיבת ציון.

תשס"ד – 2003
אל"מ אילן רמון ז"ל טייס החלל הראשון של ישראל על טיסתו לחלל והתנהלותו כאדם צנוע, יהודי גאה ולוחם אוויר ישראלי ועל השתתפותו בתקיפה שהביאה להשמדת הכור הגרעיני בעיראק בשנת 1981, פעולה שבוצעה בפקודתו של ראש הממשלה מנחם בגין. ועדת הפרס החליטה על הענקת הפרס בטרם נספה והפרס ניתן לאשתו רונה רמון.

תשס"ג – 2002
בשנה זו, בה לצערנו הפך הטרור לחלק בלתי נפרד משגרת החיים, החליטה ועדת פרס בגין להעניק את הפרס לשלושת הארגונים אשר עשו למען הצלת חיים, שיקום וסיוע לנפגעי הטרור. ארגון נפגעי פעולות האיבה מערך המתנדבים של מגן דוד אדום ארגון זק"א – זיהוי קורבנות אסון.