בואו להיות חברי כנסת ליום אחד!

מרכז בגין מזמין אתכם להיכנס לנעלי ראש הממשלה, ללבוש את חליפת יו"ר האופוזיציה ולהתנסות בעצמכם בהעברת חוק חדש בישראל


תכנית העשרה חווייתית בנושא דמוקרטיה פרלמנטרית לתלמידי חטיבות הביניים. התכנית היא פרי פיתוח משותף של מרכז בגין עם המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח) ומנחילה את ערכי הדמוקרטיה באמצעות התנסות בעבודת החקיקה, תוך עיסוק בנושאים הקרובים ללבם של התלמידים.

התכנית מאושרת כיחידת העמקה באזרחות לכיתות ט' ונחשבת אחת התכניות המבוקשות ביותר בקרב בתי הספר.

במסגרת התכנית, מועברים 15 מערכי שיעור חווייתיים ופעילים על-ידי המורה בכיתה ובליווי הצוות המקצועי של מרכז מורשת בגין. המערכים כוללים מושגים ועקרונות יסוד העוסקים במבנה הכנסת והממשלה, בעקרונות תהליך החקיקה בישראל, וכן מערכי העשרה להרחבת האופקים.

בין המערכים:  תהליך חקיקת חוק, אופוזיציה וקואליציה, וועדות הכנסת, אמנות הנאום, עקרון הפרדת רשויות, יחסי גומלין ביון התקשורת והכנסת ועוד.

בסיומה של תכנית השיעורים נערך יום שיא במרכז מורשת בגין, התלמידים משתתפים בפעילות הדמיה חוויתית  של תהליך החקיקה ומבקרים במוזיאון בגין. הפעילות  מועברת על-ידי צוות מדריכי מרכז בגין באולם המדמה את מליאת הכנסת. התלמידים מתנסים בעצמם בהעברת חוק חדש ולומדים על תפקידה המשמעותי של הכנסת כיסוד המשטר הדמוקרטי בישראל.

*תכנית יחידת העמקה זמינה גם בערבית.

*פעילות היום המסכם במרכז בגין זמינה גם באנגלית ובספרדית.

מרכז בגין פותח ביוזמה חדשה ומאפשר להפוך את המסע לפולין למסע בעל ערך מוסף בעקבות מורשתו של מנחם בגין


המסע לפולין שיוצא מטעם מרכז מורשת בגין, עוסק במורשתו ובמנהיגותו של מנחם בגין בנוסף לתכני המסע הנדרשים על-ידי משרד החינוך.

המסע נוגע בערכים כגון מנהיגות, גבורה, אחריות, רעות, כבוד האדם ועוד.

במהלך המסע מבקרים התלמידים באתרים בהם פעלו חניכי תנועת בית"ר ומחתרת הארגון הצבאי היהודי. את המסע תקדים סדרת מפגשי עומק כהכנה לתלמידים, בהשראת דמותו של מנחם בגין והערכים אותם הוא מייצג.

בואו להעניק לתלמידכם חוויה ייחודית ולמידה משמעותית על דמותו של מנחם בגין.

מסורת החידון הארצי ע"ש מנחם בגין ממשיכה!


מרכז מורשת בגין מזמין את תלמידי בתי הספר מרחבי הארץ להשתתף בסדרת חידונים על דמותו ופועלו של ראש הממשלה השישי, מנחם בגין, ובכך ללמוד על ערכי הציונות וההיסטוריה של מדינת ישראל.

בתי הספר יתכוננו לחידון בית ספרי באמצעות מקראות צבעוניות ומאירות עיניים, ובסוף הלימוד ישתתפו שניים-עשר תלמידים בחידון בית ספרי ייחודי וחוויתי.

נציג מכל בית ספר יזכה להגיע לגמר החידון הארצי ע"ש מנחם בגין אשר ייערך בירושלים. האירוע הייחודי יכלול חידות למשתתפים ולקהל, ילווה בשחקנים, סרטונים וטכנולוגיה חדשנית.

"מנהיגות פורצת דרך" בעקבות דמותו של מנחם בגין. פעילות מאושרת על-ידי מנח"י.

תלמידי בתי הספר היסודיים בירושלים מוזמנים לפעילות חווייתית סביב דמותו של מנחם בגין.


המרכז יעביר למורים מקראה צבעונית ומאירת עיניים על דמותו של מנחם בגין, ממנה ילמדו שיעורי הכנה לקראת המפגש.

עם הגעת התלמידים למרכז בגין ישתתפו במשחק זכרון חוויתי על מהלך חייו ולאחר מכן יכנסו לסיור במוזיאון האורקולי המרגש, המתאר את דמותו של מפקד האצ"ל וראש הממשלה השישי של מדינת ישראל.

*התכנית כוללת שלושה מפגשים עם גופי תרבות ואמנות ברחבי ירושלים, אחד המפגשים יתקיים במרכז בגין.

מסע אל העבר- סיפורן של מחתרות- כתב חידה מודרך. פעילות מאושרת על-ידי מנח"י.


נצא לסיור מודרך עם כתב חידה חוויתי ובו חידות על פעולות המחתרות בתקופת המנדט הבריטי.

התלמידים יחפשו בעצמם את התשובות לחידות ברחבי אתרי הסיור במטרה לגלות את סודות המחתרת. במהלך המשימה נעבור במשכנות שאננים, מלון המלך דוד ומתחם תחנת הרכבת.