יישובי הדרוזים בגולן ובסוריה: ההתפתחות בארץ

29 ינואר 2017

כשהתקבלה ההחלטה בכנסת להחיל החוק הישראלי על רמת הגולן , התנגדו לו חלק מהתושבים הדרוזים בגולן. חלק מהם עשו זאת במטרה שיוכלו לשמור את הקשר עם קרוביהם הדרוזים בסוריה. מאז השתנו כמה דברים, והיישובים הדרוזים בגולן תחת שלטונה של ישראל התפתחו פי 10 בהשוואה ליישובים הדרוזים בצד הסורי.

ולחשוב שרצו להחזיר את הגולן

15 דצמבר 2016

ביום שני 14.12.1981, במהלך מהיר של שלוש הקריאות ודיון בוועדה באותו היום, החילה הכנסת את החוק, המשפט והמינהל של מדינת ישראל על שטח רמת הגולן, שנכבש בידי הסורים במהלך מלחמת ששת הימים.

בלי הנחישות של בגין היינו נשארים בלי חוק הגולן

15 דצמבר 2016

"חוק הגולן והדרך שבה הוא נחקק נזקפים לזכותו של מנחם בגין, שגילה מנהיגות ונחישות והחליט לבצע את החקיקה המידית. מנהיגים בשיעור קומתו לא מוצאים היום" – כך אומר מי שהיה שותף למהלכים שקדמו לקבלת החוק, חבר הממשלה בשעתו, מי שכיהן כשר המשפטים – משה נסים

מסיפוח להכרה

15 דצמבר 2016

השינויים ההיסטוריים במזרח התיכון מציבים בפני ישראל אתגר משמעותי המחייב לנסח מחדש את האינטרסים הגיאו־אסטרטגיים שלה תוך הסתכלות הרחק אל המחר ולא עמוק אל האתמול

ללא מורא

14 דצמבר 1981

ומה תהיה תגובת העולם לאחר קבלת החוק? ראש הממשלה מנחם בגין לא נרתע מהעלאת חוק הגולן, למרות המחאות הצפויות – "עם כל הכבוד לארה"ב, ידידתנו הגדולה, שרק עכשיו חתמנו איתה על הסכם חשוב מאד בתחום שיתוף הפעולה האסטרטגי, מדובר בחיינו ובעתידנו" – כך התנהלה ישיבת הממשלה שבה הוצג ואושר החוק בטרם הועלה לדיון בכנסת.

נהנת? עוד מאמרים מחכים לך
מה חשבו האינטלקטואלים המצרים על ישראל ותהליך השלום?
הוועדה שיזם בגין לרצח ארלוזורוב: זיכוי משפטי ומוסרי
בגין – על דרך החיוב ולא השלילה
מדוע ביקש בגין להיקבר בהר הזיתים?
יחיעם ויץ, פעיל פוליטי במסווה של היסטוריון
יישובי הדרוזים בגולן ובסוריה: ההתפתחות בארץ
חיילים יהודים בצבא הפולני