מידע למבקר


אל מול חומות העיר העתיקה, על כתף הינום שוכן מוזיאון מנחם בגין. המוזיאון  הינו חוויה אורקולית ייחודית המזמנת מפגש מרגש עם אחד הפרקים החשובים בתולדות המדינה תוך היכרות עם דמותו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל. המבקרים מוזמנים "להשתתף באירועים", במפגש עם פרקי חייו השונים של בגין - ילדות ונעורים בפולין, שנותיו כמפקד האצ"ל, הנהגת האופוזיציה בכנסת ותקופת כהונתו כראש הממשלה. המוזיאון לוקח את המבקר למסע בזמן הכולל שחזורים, פריטי מקור, סרטים דוקומנטריים ומומחזים, מסכי מגע אינטראקטיביים, תאורה דרמטית ופס קול עוטף. דרך סיפור קורות חייו של בגין מציע המוזיאון למבקר בו מפגש הסטורי מרתק עם הרגעים הדרמטיים והמרגשים של מדינת ישראל ועם האירועים המכוננים שעיצבו את דמותה.

אורך הסיור כ- 75 דקות. (זמן המתנה בין שני סיורים חצי שעה)
למוזיאון תרגום סימולטני לשפות אנגלית, צרפתית, רוסית, ספרדית וערבית

שעות פתיחה: *
בימים א, ב, ד, ה,
בשעות 9:00-16:30
יום ג' 9:00-19:00
יום ו' 9:00-12:30

מחירים:
מבוגר: 25 ₪
אזרח ותיק, סטודנט, חייל, ילד: 20 ₪.
משפחה: זוג + ילד 1 - 65 ₪
זוג + 2 ילדים- 70 ₪ כל ילד נוסף: 15 ₪
מבקר בקבוצה מעל 20 איש: 15 ₪. (גודל קבוצה עד 25 איש).

* הביקור במוזיאון בתיאום מראש בלבד
מן העיתונות:
"מקום מפואר, מרשים, עם הרבה פירוטכניקה ומיצגים אותנטיים" (מוטי עובדיה, אתר NRG)
"80 דקות של אהבת ציון ושיעור בדמוקרטיה. מסר מהדהד של נכונות לסכן את החיים במחתרת הלוחמת בשלטון הזר וסירוב עד כדי חידלון להרים יד על אח – "מלחמת אחים לעולם לא". כל-כך היסטורי וכל-כך אקטואלי." (דן מרגלית, "מעריב")

"המוזיאון מספר את סיפור חייו של מנחם בגין בדרך בה הוא נחרט בזיכרון המבקר ומשאיר גם חותם בליבו... מתכנני המוזיאון לא חסכו באלמנטים דרמטיים, בכדי לוודא שהמבקר בו יעבור כאמור חוויה אמיתית ולא שעמום היסטורי..." (הודיה כריש-חזוני, מוסף "מטיילים" - מקור ראשון)

מנחם בגין במדי בית"ר
אסיר בלוקישקי בוילנה
מנחם בגין עם משפחתו
מנחם בגין - סטודנט באוניברסיטת וארשה
מנחם בגין - דיוקן
מנחם בגין - דיוקן
אוהל השלום
מנחם בגין במחתרת כיונה קניגסהופר
מרכז מורשת מנחם בגין